Страница учителя родного языка Мусалаевой М.М.

Дурх1ни руркъни - к1иркали вег1 уч1ни саби. Муг1ялим гьалав-гьалав адамли виэс чебиркур, школаличиб дурх1ни дигахъес, жузачиб -х1якьикьат. Дигахъис набра дила школала дурх1ни.

Мусалаева Мариям Мусалаевна - дарган мезла ва литературала муг1ялим.

Лавашала урга даражала школа таманбарра, г1ур Мях1ячкъалализиб Дагъиста Пачалихъла университет.

2003 ибил дусличирад дарган мезла ва литературала дурсри дикули рузулира МКОУ "Левашинская гимназиялизир"

назму.doc (скачать)
нешла мез.doc (скачать)

Даргала литературала гьаргси дарс 7 класслизиб. «Халкьла мухIлила пагьму».

20.02.2019

Дарсла  мурад:

ДурхIни халкьла мухIлила пагьмуличил тянишбарни;                            мез руркъниличи  дурхIнала иштяхI акIахъни;  дарган                     мезла  дурсрачи, вегI акIубти  мер-мусаличи,  гIядатуначи, культураличи  диги имцIадарни; пикриличил ва чебетаахъили произведениеби дурахъес бурсибарни;                          гъай  гьаладяхI  ардукни .

7кл халкь мух1 пагь.pdf (скачать) (посмотреть)

Урок на тему " Амир Гъази «Урк1ила макьамти»" в 9 классе

20.02.2019Хочу такой сайт

Дарсла мурад:  А. Гъазила  творчествола мяг1ни дурх1нази мурхьли аргъахъни; илала произведениебачи диги ак1ахъни; дурхIнала мухIлила гъай гIаладяхI ардукни.

Бяркъла мурад:  ВатIайчи, вегIла мезличи ва поэтла  творчестволичи  диги акIахъни;  цархIилти  миллатунала  адамтачи хIурмат ва бархбас  руркъни.

амир гъази.rar (скачать)

открытое мероприятие

мероприятие языки коренных нар Даг.docx (скачать)

самообразование, рефераты, планы, тестовые работы...

08.02.2020

дополнительная работы с учащимися
тестовые работы по даргинскому языку 7 кл.doc (скачать)
тестовые работы по даргинскому языку 11 кл.docx (скачать)
реферат категория числа в даргинском языке.doc (скачать)
участие родителей в жизни класса.doc (скачать)
самообразование кл рук Нравственное воспитание школьников.docx (скачать)
тематические планы по даргинскому языку 7 кл.docx (скачать)
тематические планы по даргинской лит 7 кл.docx (скачать)

20.02.2019

Урок был проведен в 10 классе 2018 г. Цель: -знакомство с народными поэтами и писателями Дагестана; -приобщение к духовным ценностям родного края.

Просмотров всего: , сегодня: